Biznes

O czym należy pamiętać podczas rozmowy o pracę w branży logistycznej i transportowej?

O czym należy pamiętać podczas rozmowy o pracę w branży logistycznej i transportowej?

Jeśli chodzi o znalezienie pracy, jedną z najważniejszych rzeczy, obok odpowiedniego przygotowania CV, jest rozmowa kwalifikacyjna — czy to osobista, czy grupowa. W tym przypadku przedstawimy Ci klucze do udanej rozmowy kwalifikacyjnej.

Odpowiednio się ubierz

Pierwszą rzeczą, na którą zwróci uwagę osoba prowadząca rozmowę, gdy tylko wejdziesz do sali, jest Twój wygląd. Wiele osób uważa, że na niektóre stanowiska, na których nie trzeba się stroić, można iść na rozmowę kwalifikacyjną w „ubraniu ulicznym”. Liczne statystyki pokazują jednak, że w każdej pracy większe szanse na sukces ma osoba ubrana stosownie do okoliczności.

Odpowiedni wygląd i maniery

Kontynuując wizerunek, który chcesz przekazać w pierwszym kontakcie wzrokowym z rozmówcą, powinieneś również skupić się na swoim wyglądzie. Jeśli masz na sobie odpowiednie ubranie, ale twoje włosy są nieumyte lub nieuczesane, albo twoja twarz po prostu nie odzwierciedla twojego najlepszego dnia, może to mieć negatywny wpływ na przebieg rozmowy kwalifikacyjnej. Tak jak sposób ubierania się odzwierciedla część naszej osobowości, tak samo brane są pod uwagę nasze maniery i sposób, w jaki się pielęgnujemy. W tym przypadku nie musisz być ubrany jak na wesele, ale musisz zadbać o te aspekty, aby pokazać to, co w Tobie najlepsze.

Ton głosu

Innym istotnym aspektem, który również ma związek z wizerunkiem, jest ton głosu, jakiego używamy podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ponieważ pokazuje on kolejną część naszej osobowości. Należy uważać, aby nie używać agresywnego tonu, nie spieszyć się i oczywiście nie ucinać rozmówcy. Te aspekty nie pomogą Ci w znalezieniu pracy.

REKLAMA: Szukasz dobrze płatnej pracy w Polsce? Sprawdź najlepiej płatne zawody w naszym kraju.

Punktualność

Jest to bardzo ważne, ponieważ punktualność na rozmowach kwalifikacyjnych świadczy między innymi o tym, że dana osoba jest odpowiedzialna. Dlatego w razie jakichkolwiek komplikacji warto wyjść z domu wcześniej, aby bez problemu dotrzeć na umówioną godzinę. W przypadku wczesnego przyjazdu lepiej jest przejść się po okolicy i przyjść 5 minut wcześniej.

Zapoznaj się z najważniejszymi aspektami działalności firmy

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej należy pokazać rozmówcy, że jest się naprawdę zainteresowanym firmą oferującą dane stanowisko. W tym celu warto zajrzeć na ich stronę internetową i być w stanie podsumować ich filozofię. W ten sposób, gdy zostaniesz zapytany, będziesz mógł powiązać te punkty z przedmiotem swojego zainteresowania. A jeśli zostaniesz o to zapytany, zaleca się poruszenie tego tematu.