Biznes

Czy warto pracować jako kurier?

Czy warto pracować jako kurier?

Praca kuriera – na czym polega i czym się zajmuje pracownik w tej branży? Kurier to pracownik firmy kurierskiej lub pocztowej, którego praca polega na dostarczaniu przesyłek i towarów od nadawcy do odbiorcy. Praca zazwyczaj zaczyna się wcześnie rano i kończy samym wieczorem. Z reguły zajmują się tym mężczyźni.

Jakie obowiązki mają kurierzy?

Do obowiązków kuriera należy również sporządzenie protokołów szkód. Kurier z samego rana zaczyna pracę od włożenia przesyłek na samochód i gdzie następnie wyrusza w trasę z misją rozwożenia przesyłek. Po zakończonym rozwożeniu przesyłek, kurier wraca na bazę i rozlicza się ze wszystkich przesyłek nie przyjętych, z pieniędzy, a także spisuje protokół i kończy na dzisiaj pracę.

Kto z nas może zostać kurierem?

Kandydat na stanowisko kuriera może ubiegać się osoba w pełni zdrowa, która posiada prawo jazdy kat. B. Jednak czasem są wymagane osoby z prawem jazdy kat. C. Wszystko zależy oczywiście od tego, jakim autem będziemy rozwozić paczki. Warto dodać, że obecnie zapotrzebowanie na kurierów spore. Widać to chociażby po Elblągu i ogłoszeniach wystawianych na stronie www.elblaginfo.pl. Osoba na stanowisku jako pracownik transportu powinna być punktualna, samodzielna, uczciwa, no i powinna wykazywać zdolność do pracy pod presją czasu. Ponadto dobry kurier powinien być ogarnięty w terenie, znać okolicę.

Ile zarabia osoba na stanowisku kuriera?

Z reguły kurierzy pracują do około 10 godzin dziennie. Jeśli uda rozwieść przesyłki przed czasem, kończą pracę szybciej. W Polsce kurier zarabia mniej więcej około 3 tys. złotych do nawet 5 tys. złotych. Ważne jest doświadczenie kuriera oraz efektywność – im większe, tym zarobki są również większe.