Samochody

Konserwacja drzwi samochodu od środka

Konserwacja drzwi samochodu od środka

Korozja karoserii jest czymś bardzo nieprzyjemnym dla właściciela samochodu, ale niestety jest też czymś nieuchronnym. Każdy samochód wcześniej czy później ulegnie korozji. Żaden materiał, nawet najlepiej zabezpieczony, nie jest w stanie korozji opierać się wiecznie i na końcu zawsze niestety wygrywa ruda.

Dobre zabezpieczenie i troska właściciela pojazdu jest jednak w stanie ten proces znacząco opóźnić. W związku z tym opiszemy dla ciebie proces konserwacji karoserii, skupiając się na jednym z najbardziej newralgicznych elementów — drzwiach.

Drzwi samochodu są ruchomym elementem karoserii, który na działanie czynników zewnętrznych jest narażony najczęściej. Drzwi kierowcy są przecież otwierane i zamykane na początku i na końcu każdej podróży. Przez to woda, wilgoć, piasek, brud, sól i inne zanieczyszczenia mają mnóstwo okazji, aby się do nich dobrać. Nic więc dziwnego, że drzwi często jako pierwsze ulegają korozji. Co więcej, drzwi są też elementem, który kierowca widzi często. Aby zobaczyć inne newralgiczne i narażone na korozję elementy takie jak progi czy nadkola, kierowca musi o tym pomyśleć, schylić się i zobaczyć. Aby zauważyć korozję na drzwiach, wystarczy wsiąść do samochodu. Każdy, kto był właścicielem starszego samochodu wie, jak irytujący potrafi być to widok, szczególnie kiedy jest się na niego wystawionym podczas każdego wsiadania do auta.

Dlatego warto uprzedzić korozję i zadziałać, zanim jeszcze ta się pojawi. Działaniem tym jest konserwacja. Na rynku dostępne są specjalne preparaty i oleje, które zabezpieczają przed korozją. Warto jest je stosować regularnie, aby uniknąć problemów w przyszłości. Nie wolno też zapominać o dokładnym i systematycznym czyszczeniu drzwi. W jego trakcie warto też zwrócić uwagę, czy gdzieś w okolicy drzwi nie pojawia się wilgoć. Jeśli tak się dzieje, to najprawdopodobniej któraś z uszczelek traci swoje właściwości. W takiej sytuacji uszkodzoną uszczelkę trzeba czym prędzej wymienić. Woda i wilgoć jest bowiem podstawową przyczyną powstawania korozji na drzwiach samochodu.