SamochodyTransport

Najmniejsze auto z gamy marki ford

Najmniejsze auto z gamy marki ford

Do aut klasy A marki ford zaliczamy forda ka, pierwsze modele tych aut zostały wyprodukowane w 1996. Ten samochód miejski został wyprodukowany na bazie podłogowej z forda fiesty 4. W początkowych latach produkcji auto było wyposażone w czterocylindrowy silnik Endura-E OHV o pojemności 1, 3 l. Od 2002 roku w tym modelu forda zaczęto montować silniki Duratec OHV (o pojemności 1, 3 l), generując 60 KM, prędkość maksymalna zwiększyła się z 147 do 155 km/h. Ford Ka zapewnia optymalną ilość miejsca dla pasażerów siedzących na przednich siedzeniach, ale niewielką przestrzeń z tyłu.

 

Parametry

Pojemność bagażnika również nie zachwyca. Ford ka zapewnia odpowiednią ilość miejsca dla pasażerów siedzących na przednich fotelach, ale z tylu przestrzeń jest niewielka. Samochód ten jest zarejestrowany jako pojazd dla przewozu czterech osób.

Produkcja forda ka została zakończona w 2008 roku. Do dziś możemy jednak spotkać ten model na naszych ulicach, cieszą on się popularnością szczególni u kobiet i początkujących kierowców. Od 2008 roku zaczęto produkować drugą generację forda ka, wykorzystujące rozwiązania wykorzystane w fiacie 500.

Według producenta a aucie Ford ka spalanie wynosi 6, 3 litra/100km w cyklu miejskim w aucie z silnikiem benzynowym o mocy 1, 3 o mocy 69 KM. W przypadku jazdy w cyklu pozamiejskim wynosi 4, 4 litra/100 km. Najbardziej ekonomiczna jest jazda samochodem wyposażonym w instalacje gazową, forda ka to spala tylko 6, 5 litra gazu na sto kilometrów. Zużycie paliwa jest zależne od mocy silnika oraz stylu jazdy. Koszty eksploatacji forda ka są stosunkowo nieduże w porównaniu z użytkowaniem z innym aut miejskich.

O tym jakie samochody są obecnie najmodniejsze w Warszawie przeczytasz na stronie wawa.pl