Transport

Pierwszy krok do własnego samochodu

Pierwszy krok do własnego samochodu

Posiadanie własnego samochodu jest w zasięgu ręki. Własne cztery kółka potrafią ułatwić życie. Korzystając z samochodu nie jesteśmy uzależnieni od komunikacji miejskiej. Samochód daje znacznie większą swobodę i nie wiąże nas koniecznością dostosowania naszego życia do rozkładów jazdy autobusów. Jak sfinansować własny samochód? Najprostszym sposobem wydaje się kredyt samochodowy.

Podaż nowych samochodów znacznie przewyższa popyt w dzisiejszych czasach. W efekcie takiego trendu możemy mieć własny nowy samochód szybciej niż się nam wydaje. Dla wielu osób podstawowym źródłem sfinansowania takiego samochodu jest kredyt. Obecnie jest on dostępny w bardzo wielu modelach. Podstawowy model kredytu samochodowego jest powszechnie znany. Uiszczamy pierwszą wpłatę, a następnie płacimy regularne comiesięczne raty. Rozwiązanie takie ma jednak swoje wady. Comiesięczna rata jest zazwyczaj w takim modelu stosunkowo wysoka. Samochód zaś w momencie ostatecznej jego spłaty jest warty ułamek swojej początkowej wartości. Dlatego kolejny model kredytu zakłada pewne ułatwienia generujące znacznie niższą ratę. W takim modelu pierwsza i ostania rata jest w zwiększonej wysokości. Comiesięczna rata jest w takim modelu znacznie niższa. Z ostatniej raty możemy zaś zrezygnować. W takim warunku konieczne jest oddanie samochodu do dealera i wymiana na kolejny, który będziemy spłacać na takich samych warunkach. Trzecim rozwiązaniem, które przewidziane jest dla firm jest leasing samochodu. W takim modelu właścicielem samochodu pozostaje dealer lub też inna instytucja, z którą leasingobiorca zawiera odpowiednią umowę. Użytkownik samochodu uiszcza comiesięczną opłatę za możliwość korzystania ze swojego auta. Po upływie zakładanego okresu może zwrócić samochód. Jest to korzystne rozwiązanie dla wszystkich firm, które chcą korzystać z samochodów bez konieczności inwestowania we flotę aut.

Podsumowując, własny nowy samochód jest znacznie łatwiej dostępny niż kiedyś. W dzisiejszych czasach korzystanie z samochodu jest znacznie wygodniejszym i bezpieczniejszym sposobem przemieszczania się od komunikacji miejskiej. Dlatego inwestycja w zakup samochodu jest godna rozważenia.